Nasze usługi

Klimatyzacja (dla domu)

Klimatyzatory typu split to jednej z najpopularniejszych typów klimatyzatorów stosowanych w indywidualnych pomieszczeniach. Dzielą się na dwie części – wewnętrzną (wentylator i parownik) oraz zewnętrzną (sprężarka i skraplacz). Stąd też pochodzi ich nazwa – „split” to z angielskiego „rozdzielać”. Klimatyzatory te cieszą się sporą popularnością – są ciche i dają możliwość zainstalowania w wielu miejscach. Oferujemy klimatyzatory ścienne, kasetonowe, podsufitowe, kanałowe, a także przenośne.

Rekuperacja

Schłodzenie powietrza to nie wszystko. Konieczna jest także jego codzienna wymiana, ponieważ wraz ze zużyciem zmienia się jego skład chemiczny – ubywa tlenu, a przybywa dwutlenku węgla. Dzięki rekuperacji możliwa jest wymiana powietrza z równoczesnym odzyskaniem wytworzonej wewnątrz pomieszczenia energii i ponownym jej wykorzystaniem. Wentylację z odzyskiem ciepła najlepiej zaplanować już na etapie budowy domu, ale możliwa jest też instalacja w już istniejących budynkach.

Czyszczenie klimatyzacji i wentylacji (dla domu)

Zabrudzone kanały wentylacyjne przestają spełniać swoje funkcje – filtrowane przez nie powietrze może być przyczyną alergii i chorób, a sam sprzęt może ulec awarii. Regularne inspekcje wentylacji oraz czyszczenie kanałów wentylacyjnych to obowiązek każdego użytkownika, który uchroni przed przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi i wysokimi kosztami napraw. Usługi te wykonujemy za pomocą urządzeń najwyższej jakości, co zapewnia bezpieczeństwo osobom przebywającym w pomieszczeniach.

Rooftop

Jeśli w grę wchodzi schłodzenie lub ogrzanie pomieszczeń o dużej kubaturze, takich jak hale, magazyny czy restauracje – indywidualne klimatyzatory to za mało. Gdy obiekt znajduje się na ostatnim piętrze lub jest zlokalizowany w budynku parterowym idealnym rozwiązaniem będą rooftopy, które zawierają wszystkie elementy potrzebne do montażu i nie muszą być podłączane do innych urządzeń zewnętrznych. Dodatkowym atutem jest niski pobór energii oraz koszty eksploatacji.

Dry cooler

Drycoolery znajdują zastosowanie w produkcji przemysłowej gdzie ich głównym zadaniem jest odprowadzanie ciepła z procesów technologicznych, tak by na każdym etapie produkcji utrzymywać odpowiednio niską temperaturę. Ze względu na przekazywanie ciepła bez wymiany wilgoci zwane są także suchymi chłodnicami. Dla zwiększenia wydajności niektóre modele są wyposażone w układy zraszania.

Klimatyzacja precyzyjna

Wszędzie tam, gdzie znajdują się wrażliwe urządzenia techniczne ważne jest utrzymanie właściwej temperatury i wilgotności powietrza. Rozwiązaniem tego problemu jest klimatyzacja precyzyjna, która zapewni odpowiednie warunki w pomieszczeniach pomiarowych i laboratoriach. Starannie dobrane materiały przechodzą serię rygorystycznych testów zanim trafią do odbiorcy, dlatego możesz mieć pewność, że szafa klimatyzacji precyzyjnej będzie w pełni bezpieczna.

Systemy vrf i systemy vrv

Systemy VRV to układy ze zmienną objętością czynnika chłodzącego. Coraz częściej wyposażone są w rozbudowany, elektroniczny system sterowania, co pozwala na dokładniejsze badanie i reagowanie na zmieniające się czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Te inteligentne systemy dedykowane są przede wszystkim dla środowisk komercyjnych – biur, hoteli, obiektów handlowo-usługowych.

Agregaty wody lodowej

Agregatory wody lodowej znajdują swoje zastosowanie tak w klimatyzacji domowej jak również w przemyśle. W zależności od warunków pracy i przeznaczenia polecamy agregaty dedykowane dla różnych branż i odbiorców. Są to systemy niemalże bezawaryjne, pozostają również bezpieczne w przypadku ewentualnej nieszczelności układu – zamiast freonu, wykorzystują do chłodzenia jedynie wodę.

Komora klimatyczna

Komory klimatyczne są systemami dedykowanymi dla wielu branż przemysłowych związanych z wytwórstwem materiałów, które będą narażone na działanie środowiska naturalnego lub sztucznego. Pozwalają bowiem wytworzyć pożądane warunki, monitorować i rejestrować zachowanie materiałów w określonej temperaturze i wilgotności. Komory wykorzystywane są najczęściej w przemyśle farmaceutycznym, biotechnologicznym i budowlanym.

Centrala wentylacyjna

Zadaniem centrali wentylacyjnej (zwanej również centralą klimatyzacyjną) jest wymiana i obróbka – osuszanie lub nawilżanie, schładzanie lub ogrzewanie – powietrza rozprowadzanego przez instalację obiektu. Centrale znajdują zastosowanie w budynkach jednorodzinnych i małych obiektach handlowych, ale również w halach produkcyjnych, magazynach i biurach. Doborem. ustaleniem parametrów urządzenia, a także pełną instalacją zajmują się nasi specjaliści.

Czyszczenie wentylacji

Czyszczenie wentylacji to obowiązek pracodawcy – zabrudzona nie spełnia swojej funkcji i oddaje to otoczenia powietrze złej jakości, które zwiera kurz, pleśń i grzyby i może stanowić zagrożenie zdrowia pracowników. Zanieczyszczone kanały prowadzą często do awarii i konieczności kosztownych napraw. Regularne czyszczenie wentylacji jest również wymagane przez polskie prawo. Najpopularniejszym i najefektywniejszym rozwiązaniem jest czyszczenie mechaniczne.

Wynajem chillerów i agregatów chłodniczych

Planujesz czyszczenie lub rozbudowę systemu chłodniczego w swojej firmie? Wiele gałęzi przemysłu nie może pozwolić sobie na przestój w produkcji, a przecież czasem przerwa jest koniecznością. W takiej sytuacji proponujemy wynajem chillerów i agregatów chłodniczych, które zapewnią chłodzenie w czasie, gdy działanie twojego systemu zostanie wstrzymane.