Systemy vrf i systemy vrv

Systemy vrf i systemy vrv

Okresy przejściowe wiosną czy jesienią, wiążą się z jednoczesną potrzebą grzania i chłodzenia, w zależności od naświetlenia pomieszczenia. Dlatego instalacja w Twojej firmie powinna zapewniać wysoką, indywidualną kontrolę nad parametrami powietrza w każdym pomieszczeniu obiektu, najlepiej przy zastosowaniu jednego agregatu. W takiej sytuacji polecamy systemy freonowe vrf i systemy freonowe vrv.

Systemy freonowe vrf i systemy freonowe vrv – zastosowanie

Systemy freonowe to zaawansowane układy klimatyzacyjne (z języka angielskiego veriable refrigerant flow, czyli zmienny przepływ czynnika chłodniczego), które przeznaczone są do obiektów komercyjnych takich jak biura, hotele czy obiekty handlowe.

Systemy freonowe typu vrf i vrv umożliwiają jednoczesną realizację procesu chłodzenia i grzania, co ostatecznie pozwala na oszczędność zużycia energii na poziomie 20 % w stosunku do konwencjonalnych systemów.

Wysoka wydajność

Swoją wysoką niezawodność systemy vrf i vrv systemy zawdzięczają miedzy innymi zmiennej pracy sprężarek, optymalnej kontroli oleju czy zdalnemu monitoringowi. System freonowy będzie kontynuował swoją pracę, nawet w przypadku awarii sprężarki lub jednostki wewnętrznej. Zastosowanie takiej instalacji to również zdecydowane zwiększenie komfortu w klimatyzowanych pomieszczeniach. Dużą zaletą jest bardzo niski hałas urządzeń.

Systemy freonowe ze względu na swoje liczne zalety i wysokie współczynniki wydajności są poważną konkurencją dla tradycyjnych układów klimatyzacji z pośrednim odparowaniem czynnika chłodniczego.    sitemap