Komora klimatyczna

Komora klimatyczna

Wszystkie wytwarzane na etapie produkcji materiały narażone są na niszczące warunki środowiska naturalnego lub sztucznego. To z kolei może wiązać się z licznymi stratami pieniężnymi. W celu dokładnego sprawdzenia produktu i jego zachowania w konkretnych stymulowanych warunkach, proponujemy komory klimatyczne.

Komory klimatyczne – rozwiązanie o szerokim zastosowaniu

Komory klimatyczne to urządzenia, które służą do przeprowadzania różnego typu testów klimatycznych na dowolnych strukturach organicznych lub nieorganicznych. Komory klimatyczne pozwalają na wytworzenie warunków testowych, utrzymanie ich pod kontrolą przez dowolny czas oraz monitoring i rejestr utworzonego klimatu w dowolnie ustalonych zakresach.

Tego typu klimatyzatory wykorzystywane są we wszystkich dziedzinach zajmujących się testowaniem, badaniem oraz produkcją różnorodnych materiałów. Komory klimatyczne to systemy dedykowane między innymi do zakładów z branży motoryzacyjnej, gumowej, budowlanej, farmaceutycznej, biotechnologicznej.

Z komór klimatycznych korzystają również studenci i pracownicy naukowi na uczelniach wyższych, w pracownikach czy laboratoriach, zajmujący się badaniami wymagającymi utrzymania stałych, konkretnych warunków klimatycznych.

Rozsądny wybór urządzeń

Przy wyborze odpowiedniej komory klimatycznej należy wziąć pod uwagę potrzeby końcowego użytkownika danego produktu oraz testy, które będą wykonywane w trakcie produkcji. Na podstawie tych kryteriów wyróżnia się wiele komór klimatycznych, które różnią się od siebie między innymi parametrami, takimi jak:

  • zakres temperatur,
  • zakres wilgotności,
  • prędkość zmian temperatury,
  • objętość komory,
  • wyposażenie,
  • moc kompresorów.


    sitemap