Czyszczenie wentylacji

Czyszczenie wentylacji

Po pewnym czasie działania instalacje wentylacyjne ulegają zabrudzeniu. Zachowanie czystości wentylacji jest bardzo ważne, żeby utrzymać odpowiednią czystość i jakość powietrza w pomieszczeniach biurowych i przemysłowych. Czyszczenie wentylacji jest wymagane również przez polskie prawo.

Z biegiem czasu w kanałach wentylacyjnych urządzeń osadzają się pleść, kurz, pyły. Ma to bezpośredni wpływ na działanie urządzenia – zabrudzone kanały wymieniają powietrze na zabrudzone, co jest szkodliwe dla zdrowia pracowników oraz całego procesu produkcyjnego.

Zabrudzone urządzenie przestaje pełnić swoje podstawowe funkcje i może przenosić różne choroby. Nieczyszczenie kanałów może spowodować ich zablokowanie i całkowite niedziałanie maszyn.

Naszym stałym i nowym klientom oferujemy usługi z zakresu: inspekcja wentylacji oraz czyszczenie kanałów wentylacyjnych. W ramach tego wykonujemy:

  • Inspekcje przewodów wentylacyjnych przy pomocy robota samojezdnego.
  • Inspekcje kanałów wentylacyjnych oraz rur kanalizacyjnych przy pomocy kamery inspekcyjnej.
  • Mechaniczne czyszczenie wentylacji.
  • Czyszczenie suchym lodem.
  • Dezynfekcja wentylacji przy użyciu środków posiadających atest PZH.

Sposób na czystą instalację

Mechaniczne czyszczenie klimatyzacji jest najpopularniejszym i najefektywniejszym sposobem radzenia sobie z zabrudzoną instalacją wentylacyjną. Przy pomocy wirujących w kanale wentylacyjnym szczotek usuwamy wszelkie zanieczyszczenia. Odrywane brudy natomiast odsysamy przez zespół filtracyjno-wentylacyjny, składający się z wentylatora i filtrów o różnej klasie filtracji.

Najwyższej klasy sprzęt czyszczący

Dobry poziom naszych usług w zakresie czyszczenia wentylacji zawdzięczamy wysokiej klasy sprzętowi jaki stosujemy. Korzystamy z kamer inspekcyjnych z systemem lokalizacji głowic, które swoim niewielkim rozmiarem umożliwiają nam inspekcje w najwęższych i najbardziej niestandardowych wymiarów kanałach. Szczotki czyszczące, zasilane elektrycznie, pneumatycznie lub hydraulicznie, pozwalają na czyszczenie różnych typów wentylacji. Powstałe z czasem zabrudzenia odsysamy wysokowydajnymi wentylatorami wyposażonymi w kaskadę filtrów o różnej klasie czystości – aż do filtrów absolutnych klasy HEPA.

Możesz być pewien bezpieczeństwa wykonywanych przez nas usług. W trakcie wykonywania zlecenia, jakim jest czyszczenie wentylacji, zanieczyszczania z zabrudzonych kanałów wentylacyjnych z pewnością nie przedostaną się do pomieszczeń, w których przebywają pracownicy lub urządzenia.

Sprzęt jaki stosujemy

Czyszczenie wentylacji w Poznaniu
Czyszczenie wentylacji w Poznaniu
Odgrzybianie wentylacji w Poznaniu Wroclawiu
Czyszczenie wentylacji w Poznaniu
Czyszczenie wentylacji w Poznaniu
Czyszczenie wentylacji w Poznaniu
Czyszczenie wentylacji w Poznaniu i Wrocławiu
Czyszczenie wentylacji w Poznaniu


    sitemap