Centrala wentylacyjna

Centrala wentylacyjna

W instalacjach wentylacji mechanicznej stosuje się centralę wentylacyjną, która składa się z podstawowych elementów takich jak wentylatory, filtry i nagrzewnice powietrza. Zasadniczą funkcją takiej centrali jest zapewnianie wymiany i obróbki powietrza rozprowadzanego przez instalację wentylacyjną obiektu lub jego części.

Niejednokrotnie centrala wentylacyjna jest nazywana również centralą klimatyzacyjną. Jej definicja nie jest sprecyzowana, dlatego czasem pojęć tych można używać zamiennie.

Centrale wentylacyjne stosowane są zarówno w domach jednorodzinnych lub innych małych budynkach usługowych, jak i w dużych obiektach produkcyjnych, handlowych czy biurowych. Budowa central w zależności od parametrów technicznych i zastosowania może być bardzo różna, momentami bardzo skomplikowana.

Doborem parametrów urządzenia, rodzaju odpowiedniego do potrzeb branży, po zleceniu usługi zajmuje się nasza firma. Nasz zespół specjalistów pomoże przy wyborze odpowiednich parametrów. Po stronie pracowników firmy Klima Pol jest także wykonanie projektów, cały zakres doradztwa w zakresie wdrożenia usługi, aż po fazę instalacji. Możesz być pewien naszego wsparcia i profesjonalizmu na każdym etapie współpracy.    sitemap